Ordu ve Giresun İlleri Yerel Gazeteler Buluşması

Ordu ve Giresun İlleri Yerel Gazeteler Buluşması

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, Ordu ve Giresun’da resmi ilan ve reklam alma hakkını haiz gazetelerin temsilcileriyle bir araya geliyor.

Eklenme: 12 Ocak 2022 - 11:31

Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde,  12 -13 Ocak tarihleri arasında düzenlenen yerel basın buluşmasına; Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran ve BİK Ordu Şube Müdürü İbrahim Ortatepe katılacak.

Program Cihat Zafer Demirel’in eğitimiyle başladı

İki gün sürecek programın ilk gününde katılımcılar, İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel’den Yerel Yazılı Basının Dijital Reklam Piyasalarına Entegrasyonu başlıklı eğitimi aldı. Eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifika takdimi yapılacak.

Buluşma kapsamında Yapısal ve Dijital Dönüşüm Sürecinde Yerel Gazeteler: Riskler ve Fırsatlar başlığında arama konferansı gerçekleşecek.

Yol haritası belirlenecek

Buluşmada, yerel basının ekonomik sorunlarının yanı sıra yetişmiş personel azlığı, teknolojik altyapı yetersizliği, niteliksiz içerik üretimi, reklam potansiyelinin diğer mecralara kayması gibi yapısal sorunları, bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ve Basın İlan Kurumu destekleri değerlendirilecek.

Ordu ve Giresun Yerel Gazeteleri Buluşması’nın sonunda mevcut yapısal sorunların çözülmesi ile dijital dönüşümün süreçlerine yönelik yol haritasının belirlenmesi üzerine bir rapor çıkarılacak.

Raporun, toplantıya iştirak edenlere, sektörün tüm paydaşlarına ve çözüm ortaklarına el kılavuzu olması hedefleniyor.

Bu gönderiyi paylaş