Resmi ilanlar Bursa gazetelerinin sosyal medya hesaplarında

Resmi ilanlar Bursa gazetelerinin sosyal medya hesaplarında

Bursa Gazeteleri Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, basılı nüshalarında yayımladığı ihale ilanlarını yada icra dairelerinin satış ilanlarını facebook ve twitter hesaplarından da paylaşarak, resmi ilanların yayımlanmasından beklenilen kamu menfaatine daha çok katkı sunuyor.

Eklenme: 14 Ekim 2017 - 09:48 / Son Güncelleme: 14 Ekim 2017 - 9:48

Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürlüğünün gazete yönetimleriyle iyi niyet protokolü imzalayarak yaklaşık 10 ay önce hayata geçilen uygulamanın sosyal medya takipçilerinden aldığı beğeni ve paylaşımlardan ilgiyle takip ettiği anlaşılıyor.

Yaygın ya da yerel gazeteler tarafından üretilen her türlü içerik, bilişim teknolojisi sayesinde sınır kavramını ortadan kaldırmış durumda. Basın İlan Kurumu aracılığıyla gazetelere sevk edilen her türlü resmi ilanlar da ilan.gov.tr isimli portal sayesinde dünyanın her yerinden takip edilebiliyor. Gazetelerin basılı nüshalarında çıkan ilanlar ile eş zamanlı olarak yayın yapan ilan.gov.tr sosyal medya hesaplarından da paylaşım kolaylığı sağlıyor. Bu imkanı değerlendiren Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürlüğü sorumluluk alanındaki bütün gazeteler ile yürüttüğü çalışma sonucu Türkiye’de örnek bir uygulamaya imza attı. Bursa’daki kamu kurum ve kuruluşlar ile İcra ve Sulh Hukuk Satış Müdürlüklerine ait her türlü ilanlar yayımlandığı gazetenin facebook ve twitter hesabından da paylaşılıyor. Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürü Osman Başeğmez, uygulamanın yaklaşık 10 ay önce hayata geçtiğini ve son derece olumlu geri bildirimler aldıklarını söyledi.

Başeğmez; “Gazetelere sevk ettiğimiz ilanların basılı nüshalarla ve eş zamanlı olarak ilan.gov.tr ile sosyal medya hesaplarında paylaşılması gazetelerimiz açısından hem yeni bir paylaşım içeriği oluşmasını sağladı hem de ilanlarımızın çok daha geniş kitlelere ulaşımında etkili oldu. Bugün Bursa il merkezinde resmi ilan yayınlama hakkına haiz Bursa merkezde 10, ilçelerimizde de 13 olmak üzere toplam 23 gazetemiz mevcut. Bu gazetelerin facebook ve twitter hesaplarının toplam takipçi sayısının 1 milyona yaklaştığını tahmin ediyoruz. Bu büyük takipçi sayısı Kurumumuzun sevk ettiği resmi ilanların görünürlülüğünün artmasında çok ciddi etken oldu. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ihale ilanları ve icra ilanlarının yayınlanmasından beklenilen kamu menfaatinin maksimum seviyeye çıkmasını sağladı.”dedi.

Resmi ilanların sosyal medya hesaplarından paylaşımı ile ilgili projenin bir ortak akıl ürünü olduğunu söyleyen Bursa Şube Müdürü Osman Başeğmez, “İlanların facebook ve twitter hesaplarından paylaşımının düzenli ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlamak için bütün gazetelerimizin yöneticileriyle projemizle ilgili bilgi paylaşımında bulduk. Aldığımız olumlu yanıtlar sonrasında gazetelerimiz ve Şube Müdürlüğümüz arasında iyi niyet protokolü imzalayarak ilanların paylaşımlarına başladık. Bu süreçte gazetelerin sosyal medya hesaplarını yöneten arkadaşlarımız ile ayrıca bir araya gelerek bilgilendirmelerde bulunduk. Yaklaşık 10 aydır resmi ilanların sosyal ağlarda paylaşımını sorunsuz sürdürüyoruz. Bu uygulamaya koşulsuz destek veren bütün gazetelerimize bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Bu gönderiyi paylaş