Samsun’da İnternet Haberciliği Eğitimi Başladı

Samsun’da İnternet Haberciliği Eğitimi Başladı

Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hazırladığı “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi” projesi, Samsun’da geniş bir katılımla başladı.

Eklenme: 3 Eylül 2018 - 11:41

Yerel basının sorunlarının çözümüne yönelik olarak düzenlenen İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi eğitimi, Samsun, Tokat, Çorum ve Amasya illerinde yayınlanan yerel gazetelerin çalışanlarının katılımı ile Samsun Öğretmenevi Erdoğan Cebeci Salonu’nda başladı.

OKA’nın 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında hazırlanan, BİK Samsun Şube Müdürlüğü tarafından uygulanan eğitimin açılışına BİK Samsun Şube Müdürü Mustafa BAYRAKTAR, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Samsun İl Müdürü Volkan TOPTAŞ, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya ÇAKIR, Samsun, Çorum, Amasya ve Tokat illerinden resmi ilan yayımlama hakkına haiz gazetelerin temsilcileri katıldı.

Basın işletmelerinin dijital gazete yoluyla daha geniş kitlelere ulaşması ve buna bağlı olarak reklam gelirlerinin artırılması amacıyla düzenlenen eğitimde, Ordu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet FİDAN, internet gazeteciliği, haber toplama ve yazma başlıklarında eğitim verdi.

İki gün sürecek eğitimin sonunda katılımcılara, BİK ve Ordu Üniversitesi tarafından “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi” eğitimi katılım sertifikası verilecek.

 

Bu gönderiyi paylaş