Selçuk Özdağ; Basın İlan Kurumu bir cansuyu önemi taşıyor

Selçuk Özdağ; Basın İlan Kurumu bir cansuyu önemi taşıyor

Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürü Yusuf Kahraman’a nezaket ziyaretinde bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, basının Dünya’nın en zor ve fedakarlık gerektiren mesleklerinden biri olduğunu kaydederek Basın İlan Kurumu’nun basın yayın organlarının ayakta durması için önemli destek veren can suyu görevi gördüğünü kaydetti.

Eklenme: 24 Mart 2017 - 12:46 / Son Güncelleme: 24 Mart 2017 - 12:46

Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürlüğünü ziyaret eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygının basın ve basın çalışanları için yol gösterici bir değer olması gerektiğini kaydetti. Özellikle günümüz şartlarında gazete, dergi çıkarmanın ve o basın yayın organlarını ayakta tutmanın kolay bir iş olmadığını ifade eden Özdağ, Basın İlan Kurumu’nun Türkiye genelinde il müdürlükleri bazında yürüttüğü çalışmaların yerinde olduğunu ve bunun gözle görüldüğünü belirterek özellikle yerel yayın organları açısından bir can suyu önemi taşıdığını dile getirdi.

BASIN ÖZGÜR OLACAK AMA TEMEL HAKLARA DA SAYGI DUYACAK
“Türkiye’de basın daha da özgür olacak, ileri demokrasiyle tanışacak. Biz de bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya her zaman açığız” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Hem medya çalışanları gelecek endişesi taşımayacaklar hem de medya patronları, medya yetkilileri gazetelerini çıkarırken zevkle çıkaracaklar. Bunlar sağlanırken de basında hukukun evrensel değerlerinden sapmaması, kişilerin temel hak ve hürriyetlerine saygıyı ihmal etmemesi gerekiyor. Gazeteler ve diğer yayın organlar ‘İstihdam oluşturuyoruz, fikir hürriyetini yayıyoruz, özgürlüklere imza atıyoruz’ diye çıkaracaklar. Hatta kamu ile vatandaş arasında, vatandaşla ile kamu arasında, özel ile kamu, kamu ile özel arasında köprü vazifesi görmüş olmanın bahtiyarlığını taşıyacaklar. Gazetecilerin idealleri, hedefleri ve kamuoyu yararına yönelik çalışmalarının olması gerekiyor. Yaşadığımız süreçte çoğu basın mensubu görevinin önem ve sorumluluğunu bilerek çalışmalarına devam ederken ve mesleğini başarıyla icra ederken maalesef bazı basın çalışanlarının terör ve darbe tetikçiliğine soyunduğunu görüyoruz. Türkiye’nin asıl sorunlarından birisi de bu amaçsız, dertsiz, davasız aydın ve gazeteci tipidir. Kendi çürümüş hayat tarzlarını korumaktan başka amacı olmayan bu topluluğun coğrafyası, vatansız, kıblesiz söylemleri terör örgütünün eylemlerinden daha tahrip edici olmaktadır” ifadesinde bulundu.

TERÖR VE BÖLÜCÜLÜK KONUSUNDA SÖYLEM BİRLİĞİNE İHTİYACIMIZ VAR
“Terör ve bölücülük konusunda her şeyden önce bir ağız ve söylem birliğine ihtiyaç var” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Darbe ve terör yandaşlığına soyunan ve kalemiyle bu kirli hizmet dolayısıyla tetikçiliğe sürükleyen bazı basın mensuplarını yanlıştan dönmeye, uhulete ve suhulete davet ediyorum. Türkiye bir hukuk devleti olup demokrasi ve Cumhuriyet vazgeçilmezimizdir. Ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına meslek ve özel hayatlarında başarılar diliyorum.”

BİK İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN’DAN ÖZDAĞ’A TEŞEKKÜR
Basın İlan Kurumu Manisa Müdürü Yusuf Kahraman ise gerçekleşen ziyaretten dolayı AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a teşekkür etti. Kahraman, Manisa basınının dinamik bir yapıya sahip olduğunu ama daha iyi duruma gelmesi için belirli kriterlerin olması gerekliliğinin gözle görülür bir gerçek olduğunu kaydetti.

Bu gönderiyi paylaş