Seyahatname’nin İstanbul bölümüne özel baskı

Seyahatname’nin İstanbul bölümüne özel baskı

İstanbul Ticaret Odası tarafından hazırlanan arşiv değerindeki Evliya Çelebi Seyahatnamesi İstanbul kitabı, İTO Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nden Cengiz Kazan ve Yahya Gül tarafından BİK Genel Müdürü Karaca’ya takdim edildi. 

Eklenme: 6 Mart 2018 - 14:24 / Son Güncelleme: 6 Mart 2018 - 14:24

Kitabı inceleyen Karaca, İTO’nun böyle bir çalışmaya imza atmasının takdire şayan olduğunu, arşiv niteliğindeki bu eseri kültür dünyamıza kazandırdıkları için başta İTO Başkanı Öztürk Oran olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Karaca da konuklarına Basın İlan Kurumu’nun prestij eserlerinden olan ‘15 Temmuz ve Manşetler’, ‘Türk Basınında Cemil Meriç’ ve ‘Salık Veren Mühibban’ kitabını hediye etti.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca (ortada) Yahya Gül (sağda) Cengiz Kazan (solda)

‘Evliya Çelebi Seyahatnamesi İstanbul’ hakkında

Evliya Çelebi’nin İstanbul’una, Osmanlı sanatçılarının elinden çıkan en çarpıcı İstanbul minyatürleri ve haritaları eşlik ediyor. İstanbul’un kapsamlı bir tarihi panoraması olan eserde, 400 yıl öncesinin günlük ticaret yaşamı ünlü seyyahın kaleminden çarpıcı detaylarla aktarılıyor.

İTO Başkanı Öztürk Oran tarafından “İstanbul’a dair bugüne dek yazılmış en önemli monografilerden biri” olarak tanımlanan ve 400 yıl önceki İstanbul’un tüm yönleriyle ele alındığı bu özel bölüm, tarihçi Dr. Seyit Ali Kahraman’ın çevirisiyle okuyucuya sunuluyor. Bu özel baskıda Evliya Çelebi’nin İstanbul’una, Osmanlı sanatçılarının elinden çıkan en çarpıcı İstanbul minyatürleri ve haritaları eşlik ediyor.

Bu gönderiyi paylaş