Sivas BİK Müdürlüğü ve İŞKUR arasında işbirliği

Sivas BİK Müdürlüğü ve İŞKUR arasında işbirliği

Sivas Basın İlan Kurumu Müdürü Sabri Karakaya, İŞKUR Sivas İl Müdürü Hikmet Canpolat’ı ziyaret ederek Sivas basınının gelişimine katkıda bulunacak çalışmalar üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Eklenme: 29 Aralık 2016 - 11:18 / Son Güncelleme: 29 Aralık 2016 - 11:18

SİVAS / BİK – Basın İlan Kurumu (BİK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından imzalanan protokol kapsamında yerel medyaya yönelik düzenlenebilecek faaliyetlerle ilgili olarak Sivas Basın İlan Kurumu Müdürü Sabri Karakaya, İŞKUR Sivas İl Müdürü Hikmet Canpolat’ı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Karakaya, BİK Genel Müdürü Yakup Karaca ve İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan tarafından imzalanan protokolün özellikle Anadolu basını açısından önemli fırsatlar içerdiğini kaydederek, “Basın İlan Kurumu olarak basın sektörünün sorunlarına ışık tutabilecek çalışmaların altına imza atmak istiyoruz. Basınımızın nitelikli eleman istihdamı sorunu için İŞKUR’un iş ve meslek danışmanlığı, mesleki eğitim kursu, işbaşı eğitim programı, girişimcilik eğitim programlarını fırsat olarak görüyoruz. Genel Müdürlerimizin imza koyduğu protokol bu konuda önemli bir fırsatı da ortaya koyuyor. İki kurumun Sivas basınına katkı sunmak adına yürütülebilecek çalışmaları gerçekleştirme iradesi var” şeklinde konuştu.

İŞKUR Sivas İl Müdürü Canpolat da, İŞKUR’un misyonunun işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda; iş ve işçi bulmaya aracılık hizmetini etkin bir şekilde sunmak, işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik aktif programlar yoluyla istihdamı kolaylaştırmak olduğunu ifade ederek Basın İlan Kurumu ile birlikte aynı çalışmaları yerel basın kuruluşları için gerçekleştirebileceklerini söyledi.
İki kurum arasında imzalanan protokole göre; iş ve meslek danışmanlığının yanı sıra, talep oluşması halinde mesleki eğitim kursu, işbaşı eğitim programı ve girişimcilik eğitim programları düzenlenecek.

Bu gönderiyi paylaş