Spastik felçli emekli gazeteciye Basın İlan Kurumu sahip çıktı

Spastik felçli emekli gazeteciye Basın İlan Kurumu sahip çıktı

Mersin’in Erdemli ilçesinde akülü bisikletinin çalınmasıyla büyük mağduriyet yaşayan spastik felçli emekli gazeteciye Basın İlan Kurumu sahip çıktı.

Eklenme: 13 Ekim 2016 - 12:22 / Son Güncelleme: 13 Ekim 2016 - 12:22

Çağrı Gazetesi- Hüseyin YILDIZ Erdemli ilçe merkezinde ikamet eden spastik felçli emekli gazeteci Emin Üstünbaş’ın akülü bisikleti geçtiğimiz ay evinin önünden çalındı. Aradan geçen sürede güvenlik güçlerinin tüm incelemelerine ve soruşturmasına rağmen Üstünbaş’ın akülü aracı bulunamadı. Konuyu takip eden Basın İlan Kurumu (BİK) Mersin Şube Müdürlüğü harekete geçti. 22 yıl gazetecilik mesleğine emek veren spastik felçli Emin Üstünbaş’a yeni bir akülü araç alınarak mağduriyetinin giderilmesi için maddi yardımda bulunuldu.

Basın İlan Kurumu Mersin Şube Müdürü Umut Çor, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kurumun yalnızca kamu ilanlarını dağıtma işlevi olmadığını, muhtaç durumdaki gazetecilere de daima yardım eli uzattığını belirtti.

Yeni aracını test etti

Emanet aldığı akülü aracını arkadaşına teslim eden Üstünbaş, Basın İlan Kurumu’nun yardımıyla aldığı yeni aracının test sürüşünü yaptı. Akülü aracın kendisinin adeta eli ayağı olduğunu belirten Üstünbaş, “Basın İlan Kurumu’na çok teşekkür ediyorum. Beni çok büyük bir mağduriyetten kurtardılar. Teşekkür ediyorum onlara, sağ olsunlar, var olsunlar” dedi.

dsc_0148

Üstünbaş’ın mağduriyetinin giderilmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren komşularından Sefa Gölgeli ise “Abimizin eli ayağı olan motoru çalınmıştı. Motoru olmadığından dolayı bugüne kadar büyük bir mağduriyet yaşadı. Basın İlan Kurumu’ndan Allah razı olsun. Emin beyin ihtiyacını giderdi, kendisi oldukça mutlu, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Hepinizi yüce mahkemeye havale ediyorum” demişti

Geçen ay aracının çalınmasının ardından Üstünbaş, ” Aracımı lütfen geri getirin. Allah rızası için. Yoksa ben hepinizi Cenab-ı Allah’ın yüce mahkemesine havale ediyorum. Öbür dünya da İnşallah karşılaşırız” diyerek aracını çalan hırsızlara seslenmiş ve mağduriyetini dile getirmişti.

Bu gönderiyi paylaş