“Türkiye’nin Resmi İlan Portalı” yenilendi

“Türkiye’nin Resmi İlan Portalı” yenilendi

Türkiye’deki resmi ilanları tek çatı altında toplayan www.ilan.gov.tr internet sitesi, yayın hayatına yeni tasarımıyla devam edecek.

Eklenme: 10 Haziran 2016 - 09:11 / Son Güncelleme: 10 Haziran 2016 - 9:11

Basın İlan Kurumu’nun yayımladığı kamu kurum ve kuruluşlarına ait resmi ilanların mümkün olan en çok sayıda potansiyel muhataba ulaştırılması hedefiyle 2011 yılında faaliyete geçirilen www.ilan.gov.tr, resmi ilanları yaygın ve yerel gazetelerde yayımlandıkları gün itibariyle dijital platformda kitlelere ulaştırmaktadır.

Her gün 500’ün üzerinde resmi ilan yayında…

Yeni yüzüyle 13 Mayıs 2016 tarihinden itibaren yayına girecek olan sitede, Kurumun bilgi sistemlerinden geçirilen resmi ilanlar aslına uygun bir şekilde İCRA, İHALE, PERSONEL ALIM ve TEBLİGAT adı altında 4 ana kategoride yayımlanmaktadır.

Her ilan kategorisi için farklı renkler seçilerek hem menü yapısında hem ilan listelemede hem de ilan detay sayfalarında ilanların hangi kategoriye ait olduklarının daha rahat anlaşılması sağlanmıştır. Arama çubuğunun alt tarafında bulunan başlıklardan istediğiniz kategorilere ait resmi ilanların görüntülendiği sayfaya gidebilirsiniz.

Mobil uygulamalarla desteklenecek olan www.ilan.gov.tr ile resmi ilanlara her türlü ortamdan erişim mümkün hale gelecek. Resmi ilanlarla ilgili aradığınız her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz ‘Türkiye’nin Resmi İlan Portalı’nda her gün 500 adedin üzerinde resmi ilan yayında olacak.

Gazetelerin resmi ilanları

Gazetelerin basını nüshalarında yayımlanan resmi ilanların duyurulmasında tamamlayıcı bir unsur olan dijital ortamda resmi ilan yayını ilan.gov.tr ile daha aktif bir hale geliyor.

Gazetelerin internet sitelerinde yayımlanan resmi ilanlar artık ilan.gov.tr adresine yönlendirilecek olup, her gazete için ayrılan sayfada o gazetede yayımlanan aktif ilanlar yer alacaktır.

Tek ‘tık’la ilanına ulaş

Site ziyaretçileri kolay menü yapısı ve arama seçenekleri sayesinde aradıkları resmi ilana anında ulaşabilecekler. “Arama” çubuğuna yazılacak anahtar kelime ile resmi ilana doğrudan ulaşılabileceği gibi, istenildiğinde arama “Hepsinde Ara”, “Başlıklarda Ara” ve “Metinde Ara” şeklinde sınırlandırılabilmektedir. Bunun yanı sıra resmi ilan haritası üzerinden il ve ilçe bazlı olarak resmi ilanlara ulaşmak mümkündür.

İlan kategorisini seçtikten sonra açılan sayfanın sol sütununda yer alan “Detaylı Arama” bölümünden ise arama yapılan ilana yayımlandığı gazete, ilanı veren kurum, ilan kategorisi, ilan yeri, fiyat ve yayın tarihi gibi birçok seçenek ile ulaşılabilecektir.

Ücretsiz üyelik

Siteye ücretsiz olarak üye olan kullanıcılar, sadece dijital olarak bu ilanlara ulaşmakla kalmayacak, aynı zamanda “Detaylı Arama”, “Kişiselleştirme”, “Haberdar Edilme” “Takip Edebilme”, “Paylaşma” ve “Hata Bildirme” gibi hizmetlerden yararlanma imkânına kavuşacaklar.

“Favori arama” seçeneğine eklediğiniz ilanları daha sonra da görebileceğiniz gibi, “arama seçeneği kaydetme” özelliği sayesinde ise size özel arama kriterleri oluşturup kaydedebilecek ve siteye girdiğinizde bu seçenekler sayesinde kısa sürede aramanızı gerçekleştirebileceksiniz.

Canlı destek ve geri bildirim

Canlı destek hattı, sitenin kullanımıyla alakalı yaşadığınız sorunlar ve resmi ilanlarla ilgili merak ettiğiniz konulara cevap bulmanız amacıyla kuruldu. Yetkili operatörlerimize soru ve sorunlarınızı ilettiğiniz takdirde, en kısa sürede sizlere geri dönüş yapılacaktır.

Sitemizle ilgili istek ve önerilerinizi “geri bildirim” butonu üzerinden bize ulaştırabilirsiniz. Bıraktığınız notla ilgili olarak, bizimle iletişime geçmek için bıraktığınız mail adresine en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

Resmi ilan istatistikleri yayında

Basın İlan Kurumu’nun, kurumsal raporlama sistemiyle gerçekleştirdiği çalışmaları ve resmi ilan istatistikleri de sitemizde yer alacak.

İş zekası programımız sayesinde, resmi ilanlarla alakalı muhtelif konulara ilişkin istatistiki verilere dayanarak hazırlanan raporlar, periyodik zaman dilimleri içerisinde güncellenmek suretiyle ziyaretçilerin bilgisine sunulacaktır.

Benzer şekilde Kurumumuz görev alanındaki Gazetelerle ilgili yine muhtelif konulardaki bilgiler üzerinde yapılan çalışmalar sonucu çıkarılacak istatistiksel sonuçlar da ilan.gov.tr sitesinde yar alacaktır.

Bu gönderiyi paylaş