Van’da İnternet Haberciliği Eğitimi Başladı

Van’da İnternet Haberciliği Eğitimi Başladı

Basın İlan Kurumu ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi” eğitim semineri, ildeki gazetecilerin katılımıyla Van’da başladı.

Eklenme: 17 Ekim 2019 - 14:28 / Son Güncelleme: 17 Ekim 2019 - 14:28

Van ilinde faaliyet gösteren yerel gazete temsilcileri ve çalışanlarının katıldığı eğitim programında iki gün boyunca internet gazeteciliği birçok yönden ele alınacak. Eğitim programıyla Van’da yayınlanan gazetelerdeki çalışanların internet haberciliği konusundaki bilgi ve becerilerinin artırılması, gazetelerin internet haber sitelerinin istenen kalite ve niteliğe kavuşması hedefleniyor.

Gazetelerin dijital ortama uyum sağlaması ve okur sayısının artırılması için internet haber sitelerinin içeriğini oluşturan personele verilecek bu eğitimle, yerel gazetelerin internet haberciliği konusunda geliştirilmesi de amaçlanıyor.

Doç. Dr. Yusuf Özkır, genel hatları ile internet haberciliğini anlattı

Bu amaçlar doğrultusunda İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Özkır; mesleki, hukuki ve etik açıdan internet gazeteciliğini ele alan bir eğitim verdi.

BİK İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim programı kapsamında; İnternet gazeteciliğinde yeni olanaklar, internet gazeteciliğinde haber toplama ve yazma, internet gazeteciliğinde röportaj, dijital fotoğrafçılık, internet gazeteciliğinde etik sorunlar, internet gazeteciliğinin geleceği, internet gazeteciliği ve hukuki sorunlar gibi konular işlenecek.

Eğitim programının sonunda katılımcı gazetecilere katılım sertifikası verilecek. Düzenlenecek olan sertifika törenine, BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran katılacak.

Bu gönderiyi paylaş