Yakup Karaca, Vali Şahin’i ziyaret etti

Yakup Karaca, Vali Şahin’i ziyaret etti

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret etti.

Eklenme: 17 Temmuz 2017 - 16:10 / Son Güncelleme: 17 Temmuz 2017 - 16:10

BİK Genel Müdürü Yakup Karaca, Vali Şahin’le görüşmesinde kurumsal dönüşümlerin yaşanmakta olduğunu,  içinde bulunulan süreçleri yönetecek insan kaynağının, kurumsal iletişim dilini kullanma niteliklerinin artırılmasının ve bilişim teknolojilerinden daha fazla yararlanılmasının önemine değindi. Bu alanlara yönelik faaliyetlerin Basın İlan Kurumu’nun öncelikli faaliyetleri arasında olduğunu ifade etti.

Kamu kurumlarında kurumsal iletişim önemli

Bu kapsamda Karaca, BİK tarafından geliştirilen “İstanbul’daki Kamu Kurum ve Kuruluşların Halkla İlişkilerde Görevli Personele Kurumsal İletişim Niteliğinin ve Kalitesinin Artırılması Eğitimi” isimli projeyi İstanbul Valisi’ne takdim etti. Gerçekleştirilecek olan bu proje ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin kurumsal iletişim noktasında yeterliliklerinin artırılmasının, hizmet kalitesinin yükseltilmesinin, vatandaşlar ve basın kuruluşlarıyla iletişimin artırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Ziyarette, yapılacak olan eğitim çalışmaları neticesinde; eğitim alan personellerin niteliklerinin artırılması, kurum temsili açısından personelde yeterlilik sağlanması, kurum imajına ve misyonuna uygun davranılması, vatandaşlarının kurumlara karşı bakış açılarının iyileştirilmesi, kuruma vizyon kazandırılması, toplumun ve basın işletmelerinin kamu kurumları ile olan iletişim kalitesinin artırılması, kurumların hizmet kalitesinin yükseltilmesi, kurumların ürettikleri hizmetlerde vatandaş memnuniyetlerinin artmasının sağlanacağı, kamuya olan güven ve algının pozitif yönde etkileneceği vurgulandı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, kurumsallaşmaya yönelik ve kurumsal kapasitenin artırılmasını hedefleyen projeleri önemsediklerini ifade etti. Basın İlan Kurumu Özel Kalem Müdürü Ufuk Bal ve proje biriminden Cenk Koray Doğan’ın eşlik ettiği ziyaret sonrasında Genel Müdür Karaca, Vali Şahin’e Basın İlan Kurumu Yayınları’ndan çıkan “15 Temmuz ve Manşetler” ve “Türk Basınında Cemil Meriç” isimli prestij eserleri takdim etti.

Bu gönderiyi paylaş