‘Yaşayan Basın’ İbrahim Altay’ı sizlerle buluşturuyor

‘Yaşayan Basın’ İbrahim Altay’ı sizlerle buluşturuyor

Ekim 2016’da başlattığımız ve yoğun ilgi gören “Yaşayan Basın” etkinliğimiz kapsamında, Genel Müdür Yardımcımız Mustafa CANBEY’in takdimleri ve İbrahim Altay’ın katılımlarıyla “Medya Ahlakı ve Özdenetim” konu başlıklı söyleşi 25 Mayıs 2017’de sizlerle buluşuyor.

Eklenme: 23 Mayıs 2017 - 05:18 / Son Güncelleme: 23 Mayıs 2017 - 5:18

Haber Merkezi (bik.gov.tr)- Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nin birlikte organize ettiği, “Yaşayan Basın” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan ‘Basın Dünyasından Yüzler ve Sesler’ programı 25 Mayıs 2017 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

25 Mayıs 2017 saat 19.00’da  Sultanahmet Kızlarağası Medresesi’nde yapılacak olan programda, İbrahim Altay, mesleki  bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

Genel Müdür Yardımcımız Mustafa CANBEY’in takdimleri, mesleki donanımları, basın hayatında vermiş olduğu emekleri ve İbrahim Altay’ın da basın dünyasında kat ettiği mesleki yol ve tecrübelerinin   aktarılacağı programda, basın dünyamızın seyrini değiştiren önemli köşe taşlarının bilinmeyen yönleri gün yüzüne çıkarılacak.

Tarih: 25.05.2017 Perşembe

Saat: 19.00

Yer: TYB İstanbul Şubesi Sultanahmet  / Katılım : Serbest

İbrahim Altay kimdir ?

Sabah gazetesi Ombudsmanı, Sabah gazetesi ve Sabah Kitap Eki yazarı, Daily Sabah Gazetesi kurucularından ve yazarlarından İbrahim Altay, Ortaokulu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamlamış ve Lise eğitimine 1999’da Tercüman Kolejinde devam etmiştir. 2003’te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Altay, 2010’da UCLA, Media Development makalesini yayımlamıştır. Medya Derneği Genel Sekreteri, İstanbul Medya Akademisi Gazetecilik Eğitmeni, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Müzeler Danışma Kurulu üyesi ve Lacivert dergisi yazarlarındandır.

Belli başlı kitapları şunlardır,

2006 yılında “Yalova’da Hayat Güzeldir” isimli Kent Kitabı,

2012 yılında “Evsiz” isimli romanı,

2016 yılında Francis’in Yolu ve Franciskenler isimli Araştırma Kitabı,

2017 yılında Türk Toprağı isimli Arkeoloji kitabı.

Belli başlı TV Programları ise şunlardır,

Kültür A.Ş. tarafından hazırlanan ödüllü İstanbul’da Lale Zamanı belgeseli-tanıtım filmi.

Çok sayıda tanıtım ve reklam filmi.

Zamanın Tanığı belgeseli, metin yazarı, 20 bölüm, TRT

Memleketten Haber Var, program danışmanı, TRT

İnsan Atlası, yapımcı ve sunucu, A HABER

Uzun Hikaye, yapımcı ve sunucu, A HABER

Medya Dünyası, daimi konuk, A HABER

Her Kişi Niyetine, daimi konuk, Ülke TV

 

 

Bu gönderiyi paylaş