Yazılı Basınının Değer Zinciri Araştırması sonuçları paylaşılacak

Yazılı Basınının Değer Zinciri Araştırması sonuçları paylaşılacak

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteğiyle gerçekleştirilen ‘İstanbul Bölgesi Yazılı Basın Sektörünün Mevcut Durumu ve Değer Zinciri Araştırması’ kapsamında yürütülen faaliyetlerin sonuçları raporlaştırılarak, yayımlandı.

Eklenme: 22 Şubat 2018 - 08:24 / Son Güncelleme: 22 Şubat 2018 - 8:24

İstanbul’daki yaratıcı endüstriler altında yer alan yayıncılık alanındaki gazete ve dergilerin güncel ve sektör odaklı veriye duyulan ihtiyacını karşılayacak şekilde, basın sektörünün; mevcut durumunu, gelişme yö¬nünü ve rekabet potansiyelini, ulusal ve küresel kıyaslamalar ile detaylı biçimde ortaya koyarak sektörel büyüme sürecine katkı sağlanması amacıyla yapılan Değer Zinciri Araştırması sona erdi.

Bu amaç doğrultusunda İstanbul’da yazılı basın sektörünün mevcut durumunu anlamak, değer zincirinin ge¬lişim yönünü tespit etmek üzere Basın İlan Kurumu yerel ve ulusal düzeyde yayın yapan gazete ve dergilerden karar verici ve uygulayıcı kişilerle arama konferansı gerçekleştirdi. Yazılı basın sektörünü etkileyen ekonomik ve sosyal süreçler, sektörü etkileyebilecek fırsatlar ve tehditler, sektörün güçlü ve zayıf yönleri ile sektörün geleceğine ilişkin gelişim katılımcılarla değerlendirildi ve buradan elde edilen veriler işlenerek bir rapor haline getirildi.

Yazılı basın sektörüne ait çarpıcı sonuçların yer aldığı rapor 26 Şubat Pazartesi günü Topkapı Mercure Otel’de İstanbul’da bulunan yazılı basın sektörü temsilcilerinin katılacağı “Bilgilendirme Toplantısı”ında kamuoyuyla paylaşılacak.

Program: (Mercure Hotel, Pera Salonu,
26 Şubat 2018 Pazartesi, Saat 11.00, İstanbul)
10.45-11.00 Katılımcıların ve Basın Mensuplarının Kayıtlarının Alınması
11.00- 11.15 Toplantı Açılışı
11.15-11.45 Protokol Konuşmaları
Yakup KARACA, Genel Müdür, BİK
Özgül ÖZKAN YAVUZ, Genel Sekreter, İSTKA
11.45-12.00 Kapanış Değerlendirme

Rapora buradan ulaşabilirsiniz:

https://www.bik.gov.tr/projeler/istanbul-bolgesi-yazili-basin-sektorunun-mevcut-durumu-ve-deger-zinciri-arastirmasi/

 

Bu gönderiyi paylaş