Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı Mülakat Sonuçları Açıklandı

Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı Mülakat Sonuçları Açıklandı

Basın İlan Kurumu’nun (BİK), yazılı basın sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasına yönelik olarak ikinci kez düzenlediği “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı”nın mülakat sonuçları belli oldu.

Eklenme: 30 Mart 2018 - 08:08 / Son Güncelleme: 30 Mart 2018 - 8:08

Basın İlan Kurumu ve İŞKUR işbirliği ile hazırlanan eğitim programı Nisan ayında Kurumun Genel Müdürlük binasında başlayacak. İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültelerinin son sınıflarında okuyan ya da bu okullardan mezun olanların başvurduğu programın mülakatları 28 Mart Çarşamba günü yapıldı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, Anadolu Ajansı Haber Akademisi Koordinatör Yardımcısı Cihangir İşbilir, Basın İlan Kurumu Özel Kalem Müdürü Ufuk Bal, Basın İlan Kurumu İstanbul Şube Müdürü Mehmet Köşker’in gerçekleştirdiği mülakatlarda, adayların mesleki ve genel kültür yeterlilikleri değerlendirmeye alındı. Değerlendirme sonunda başarılı olan ve programa devam edecek yeni nesil gazeteci adaylarının kesin kayıt listesi belirlendi.
Medya tarihi, istihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, röportaj teknikleri vb. başlıklardan oluşan dersler, uzman hocalar tarafından 2 Nisan 2018 ve 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında katılımcılara verilecek. İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, eğitimlerini bitirenlere, İstanbul’da yayımlanan gazetelerde staj ve işbaşı yapma imkânı sağlanacak.

Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı’na dair tüm detaylar www.yeninesilgazetecilik.com sitesinden takip edilebilir.

Bu gönderiyi paylaş