“Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” Sertifika Töreni Yapılacak

 “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” Sertifika Töreni Yapılacak

Basın İlan Kurumu ve İŞKUR işbirliğinde düzenlenen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” programı bitti. Eğitimi alanlara sertifikaları, 15 Haziran Çarşamba günü, saat 15.00’te düzenlenecek bir törenle verilecek.

Eklenme: 14 Haziran 2016 - 15:08 / Son Güncelleme: 14 Haziran 2016 - 15:08

Kurumumuz basının gelişimine katkı sunmak amacıyla, sürekli değişime uygun donanımda nitelikli insan kaynağını oluşturmak, yeni nesil gazeteci yetiştirmek ve yerel basınımızın gelişimine katkı sunmak amacıyla Türkiye İş Kurumu ile Mesleki Eğitim Kursu İşbirliğiyle, Genel Müdürlük merkez binamızda açılan Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi programı başlatmıştır.

Basın İlan Kurumu Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi, basın sektöründe yaşanan değişime, sosyal medyadaki gelişmelere, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimler vermiştir. Basın sektöründe çalışan ya da çalışmak isteyen kişilerin gazetecilik alanındaki analitik düşünme, sorun çözme, etkili iletişim kurabilme, haber yazım teknikleri, fotoğraf çekimi bilgi ve becerilerine sahip olması hedeflenmiştir.

Hal böyle iken İletişim, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültelerinin son sınıflarında okuyan ya da bu okullardan mezun olanların başvuruları 17 Mart – 1 Nisan 2016 tarihleri arasında Kurumumuz internet sitesi üzerinden alınmış ve anılan programa katılacak öğrencilerin tespiti için 4-5 Nisan 2016 tarihlerinde Kurumumuz Genel Müdürlük Merkez Hizmet Binasında Kurumumuz Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Sayın Metin KAZANCI, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa CANBEY, Koordinasyon ve İdare Müdürü Mehmet ÇELİK, Muhasebe Müdürü Furkan DEMİRCİOĞLU ve Özel Kalem Müdürü Ufuk BAL tarafından mülakat gerçekleştirilmiştir. Mülakat sonucunda 49 kişinin okul kaydı yapılmıştır.

Basın İlan Kurumu Yeni Nesil Gazetecilik Okulu eğitimleri 12 Nisan 2016 tarihinde Kurumumuz Genel Müdürlük Toplantı Salonunda verilmeye başlanmış olup, bu eğitimler 6 hafta boyunca toplam 90 saat sürmüş ve 20 Mayıs 2016 tarihinde sona ermiştir. Eğitim programı sonunda sertifika alan katılımcılara İstanbul’da bulunan gazetelerde staj ve işbaşı yapma imkânı hedeflenmiştir.

Bu minval üzere basın sektöründe çalışacak sürekli değişime uygun donanımda, nitelikli insan kaynağı oluşturmak ve yeni nesil gazeteci yetiştirmek maksadıyla Kurumumuz ve Türkiye İş Kurumu arasında işbirliği tesis edilerek açılan Basın İlan Kurumu Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programını tamamlayan katılımcılara yönelik 15 Haziran 2016 tarih, saat 15:00’da, Mercure Hotel’de, Başbakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’un katılımıyla sertifika töreni icra edilecektir.

BİK Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Yusuf Karakoç, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Ahmet Göktürk İnan, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ve Basın İlan Kurumu danışmanı Prof. Dr. Metin Kazancı programa katılacaklardır.

Tören Adresi:

Mercure Hotel – Merkezefendi Mh. Mevlana Cd. 89-1 Cevizlibağ / Zeytinburnu/ İstanbul

Program:

  • Sunum
  • Açılış konuşmaları
  • Sertifika töreni
  • Kapanış

Bu gönderiyi paylaş