“Yerel Gazetelerimizin her zaman yanındayız”

“Yerel Gazetelerimizin her zaman yanındayız”

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Elazığ’da bir dizi ziyaretlerde bulunarak yerel gazete temsilcileri ile bir araya geldi.

Eklenme: 13 Temmuz 2016 - 12:40

ELAZIĞ/BİK- Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Elazığ’da bir dizi ziyaretlerde bulunarak yerel gazete temsilcileri ile bir araya geldi. Elazığ’da yerel gazetelerin geleceğe umutla bakmasının sevindirici olduğunu belirten Karaca, yerel basının artık dijital dönüşüm sürecine uyum sağlaması gerektiğini belirterek, “Elazığ’daki yerel gazetelerimizdeki amatör ruh ve azim, gazetelerimizin geleceği adına bizleri ümitlendirmiştir” dedi.

“ETSO destekleri ile örnek olmuştur.”

Elazığ’daki programına Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek başlayan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca’ya, İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam, Elazığ Şube Müdürü Murat Yürekli ve Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı eşlik etti.

Basın İlan Kurumu’nun Elazığ’da geliştirdiği projelere, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın destek vermesinin memnuniyet verici olduğunu belirten Karaca şöyle konuştu ,”Medyaya ve özellikle yazılı medyaya yönelik destekleriniz ve kurumumuzla işbirliklerinizi takdirle takip ediyoruz. İnternet gazeteciliğinin ön plana çıktığı bir dönemde yazılı medyanın desteklenmesi hususunda Elazığ Şube Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde gerçekleştirdiğiniz projeler Ülke genelinde tüm illere örnek teşkil ediyor.” Ziyaretten duyduğu  memnuniyeti dile getiren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan ise, Basın İlan Kurumu’nun gazetelerin gelişmesi noktasında önemli bir misyon üstlendiğini belirterek, “Basın İlan Kurumu Elazığ Şube Müdürlüğümüzün  heyecanına ve gayretlerine ortak olmak ve zaten Odamız üyesi olan sektörün sorunlarına çözüm üretme adına bizler üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmenin gayretiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Medya toplumun ortak sesidir. Medyasız ne demokrasi ne de kalkınmadan bahsedebiliriz. Bu nedenle aslında tüm kurumların kendi imkanları ölçüsü içerisinde sektöre destek olması gerekiyor. Ben bu düşüncelerle büyük fedakarlıklarla görev yapan tüm medya kuruluşlarımıza ve çalışanlarına sizler aracılığıyla hizmetlerinden ötürü bir kez daha teşekkür ediyor, nazik ziyaretiniz ve duyarlılığınız için şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Ziyarette, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca tarafından, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’a kurumun yayın setleri hediye edildi.

İletişim Lisesi’ne ziyaret..

Ziyaretler kapsamında Necip Güngör Kısaparmak Anadolu İletişim Meslek Lisesini ziyaret eden Karaca burada okul Müdürü Ali Canpolat ve okul idarecileri ile bir süre sohbet etti.  İletişim Lisesi hakkında bilgiler alan Karaca, gittikleri her ilin basın kuruluşlarını, iletişim liseleri ve iletişim fakültelerini ziyaret etmeye özen gösterdiklerini belirterek, basın sektöründe nitelikli elemana ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. Bu eksikliklerin yine basın alanında eğitim veren kurumlarca giderilmesi gerektiğinin altını çizen Karaca ,bunun için de bu kurumlardaki eğitimi önemsediklerini vurguladı.

Okul Müdürü Ali Canpolat ise İletişim Lisesi’nin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde açılan ilk iletişim lisesi olduğunu söyledi. Canpolat, İletişim Lisesi’nin imkânları ve bölümleri hakkında bilgi verdi. Karaca daha sonra İletişim atölyelerinde incelemelerde bulundu.

Karaca, yerel gazete temsilcileri ile bir araya geldi.

 Elazığ’daki ziyaretlerin son durağında, Basın İlan Kurumu aracılığı ile resmi ilan yayınlayan gazetelerin imtiyaz sahipleri ve temsilcileri ile bir araya gelen Karaca, kurum olarak  her zaman yerel gazetelerin yanında olduklarını söyledi. Elazığ’da amatör bir ruhla geleceğe ümitle bakıldığını belirten Karaca sözlerini şöyle sürdürdü, “ Elazığ’da ‘kendimizi bir adım öteye nasıl götürebiliriz’ kaygısını taşıyan gazete sahipleriyle tanışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu çok önemli, bu kaygı gazetenizi her zaman bir adım öteye götürür. Malumunuz artık basılı gazetelerimiz dijital dönüşüme ayak uydurmak zorunda. Dijital bir sürece doğru hızla gidiyoruz. Bu konuda yerel gazetelerimiz de bu dönüşümü tamamlamak zorunda. Yerel gazetelerimizin bir takım sıkıntıları var. Nitelikli elaman sıkıntısı bu sorunların başında geliyor. Biz Kurum olarak özellikle nitelikli elaman yetiştirme konusunda üzerine düşeni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Kurum bünyesinde oluşturulan Yeni Nesil Gazetecilik Okulu da bu misyon üzerine faaliyetini sürdürecek. Yine gazetelerimizin büyüme ayaklarını oluşturan önemli argümanların başında KOSGEB, İŞKUR gibi kurumların sağladığı önemli destekler geliyor. Bu desteklerin gazetelere ulaşması için biz de kurum olarak her zaman gazetelerimize hizmet vereceğiz.”

resim 2
Resim 4. Ana resim

Bu gönderiyi paylaş