YGS birincileri BİK’i ziyaret etti

YGS birincileri BİK’i ziyaret etti

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Yakup Karaca, Ordu Dernekler Paltformu temsilcilerinin organizasyonu çerçevesinde Ordu’nun 19 ilçesinden gelen YGS birincilerini makamında kabul etti.

Eklenme: 3 Temmuz 2017 - 13:06 / Son Güncelleme: 3 Temmuz 2017 - 13:06

Platformun organizasyonuyla İstanbul’a getirilen 19 ilçe birincisi, kendileri gibi Ordulu olan BİK Genel Müdürü Yakup Karaca’ya sorular sorarak, kariyer planları için bilgi aldılar. Yakup Karaca üniversite adaylarına çok çalışmalarını, azimli ve gayretli olmalarını vurgularken, kendi hayatından da örnekler verdi.

Karaca gençlere “Evvela başarılarınızı kutluyor, ziyaretiniz için de teşekkür ediyorum. Benim öğrencilik yıllarımdan bugüne Ordu çok değişti ve gelişti. İmkânlar itibariyle bizden epey ileridesiniz. İmkânlar elbette önemli ancak unutulmamalı ki irade, gayret, azim, çalışkanlık olmazsa imkân tek başına yeterli olmayacaktır. Bunu kendimden de örnek vererek anlatmak isterim. Ordu’da okuduğum süreler içinde yazları ailemize faydası olması için köyümüze giderdik. O sıralar uzun süreli yağmurlar olurdu. Ben o zamanlar neredeyse her hafta iki kitap okurdum. Kitaplar bittiği zaman bütün sayfalar ayrılmış olurdu. Çünkü şemsiyem yoktu.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, misafirlerine öğrencilik ve meslek hayatı tecrübelerini anlattı. (Fotoğraf: Veysel Avşar – BİK)

Okul hayatım bitip Başbakanlık’ta çalışma hayatına başladığımda, artık kitap almak benim için kolaylaşmış, daha çok okuyacağımı sanmıştım. Ancak öyle olmadı. Biraz rehavet, biraz iş yoğunluğu nedeniyle bir süre kitap okumayı azalttım. Bu durumdan rahatsızlık duyunca tekrar kitaplarla buluştum. Konu sadece kitaplar değil. Sizi ileriye, hedeflerinize taşıyacak her çalışma için gayret etmelisiniz. ” mesajlarını verdi.

Prof. Dr. Ali Fuat Başgil’in “Çalışmak için müsait vakit ve saat bekleme. Bil ki her gün, her saat çalışmanın en uygun zamanıdır.” sözünü öğrencilerle paylaşan Genel Müdür Karaca, öğrencilere mihmandarlık eden öğretmenlere de okullarda Prof. Dr. Ali Fuat Başgil’in ‘Gençlerle Başbaşa’ kitabının okutulmasının faydalı olacağını ve bu kitabın okutulmasını tavsiye ettiğini belirtti.

Basın İlan Kurumu hakkında bilgi alan ekip, ziyaretlerini bitirerek Kurumdan ayrıldı.

Bu gönderiyi paylaş