Basın İlan Kurumu’nun Fırat Kalkınma Ajansı’na sunduğu projenin imzaları atıldı

Basın İlan Kurumu’nun Fırat Kalkınma Ajansı’na sunduğu projenin imzaları atıldı

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan Malatya ve Elazığ Yerel Basınında İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Projesinin yürütülmesine dair sözleşme Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve BİK Malatya Şube Müdürü İbrahim Yalınbaş tarafından imzalandı.

Eklenme: 21 Şubat 2020 - 12:16 / Son Güncelleme: 21 Şubat 2020 - 12:16

Basın İlan Kurumu tarafından Fırat Kalkınma Ajansı’na (FKA) sunulan eğitim projesi, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Genel Sekreterliği’nin 2019 Yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık Dönemi Değerlendirme Sonuçlarına göre ajans tarafından başarılı bulunarak geçtiğimiz günlerde kabul edilmişti.

Malatya ve Elazığ Yerel Basınında İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Projesiyle Malatya ve Elazığ’da yayınlanan resmi ilan yayınlama hakkını haiz gazetelerdeki çalışanların internet haberciliği konusundaki bilgi ve becerilerinin artırılması, gazetelerin internet haber sitelerinin istenen kalite ve niteliğe kavuşması hedefleniyor. Gazetelerin dijital ortama uyum sağlaması ve okur sayısının artırılması için internet haber sitelerinin içeriğini oluşturan personele verilecek bu eğitimle, yerel gazetelerin internet haberciliği konusunda geliştirilmesi de amaçlanıyor.

Üç gün boyunca toplam 18 saat sürecek eğitim sonunda katılımcılara “Malatya ve Elazığ Yerel Basınında İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitim Sertifikası” verilecektir.

Bu gönderiyi paylaş