BİK Balıkesir Şubesinden Çanakkale Ziyareti
BİK Balıkesir Şube Müdürü Gökhan Eren, faaliyetleri Balıkesir Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Çanakkale’de, kamu kurum ve kuruluşlarına ve il merkezinde resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı bulunan gazetelere ziyaretlerde bulundu.
BİK Balıkesir Şube Müdürü Eren ve memur Hikmet Said Güngör, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, İletişim Başkanlığı Çanakkale Bölge Müdür V. Ali Güzel ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sema Sandal’ı makamlarında ziyaret etti.
Ziyaretlerde, Balıkesir Şube Müdürlüğü tarafından Çanakkale’de yürütülen kurum çalışmalarıyla ilgili bilgi aktarılırken, kurumsal işbirliğinin arttırılması hususunda neler yapılabileceği hakkında görüş alışverişlerinde bulunuldu.
Kamu kurumlarına yapılan ziyaretlerin ardından Şube Müdürü Eren, Çanakkale il merkezinde resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı bulunan Boğaz, Boğaz Vitamin, İşte Çanakkale, Burası Çanakkale, Çanakkale Gündem, Kalem, Kalenin Sesi ve Çanakkale Olay gazetelerini ziyaret etti.
Gazetelerin imtiyaz sahipleri, yazı işleri müdürleri ve gazete çalışanlarıyla, Kurum aracılığıyla yürütülen iş ve işlemler hakkında görüş alışverişlerinde bulunuldu. Sektör sorunları ve çözüm önerilerinin dile getirildiği görüşmelerden duyulan memnuniyet tarafların açıklamalarına yansıdı.
Eren, ziyaret anısına kamu kurum – kuruluşları ve gazetelere, Basın İlan Kurumu Yayınları’ndan çıkan “Söyleyebilmek, Okuyabilmek, Yazabilmek, Türkçede Karşıt Benzer Anlamlı Kelimeler, Türkçede Benzer Anlamlı Kelimeler, Türkçenin Fiiller Sözlüğü, Türkçede Öbek İsimler Sözlüğü, Türkçenin İsimler Sözlüğü” isimli kitap setini takdim etti.