BİK Malatya Şubesinden Adıyaman Ziyareti

BİK Malatya Şubesinden Adıyaman Ziyareti

Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü İbrahim Yalınbaş, faaliyetleri Malatya Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Adıyaman’da, kamu kurum ve kuruluşlarına ve il merkezinde resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı bulunan gazetelere ziyaretlerde bulundu.

Eklenme: 12 Mart 2021 - 17:33 / Son Güncelleme: 12 Mart 2021 - 17:36

BİK Malatya Şube Müdürü Yalınbaş ve şube personeli Levent Çakır, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ve Adıyaman İcra Müdürü Murat Ağca’yı makamlarında ziyaret etti.

Ziyaretlerde, BİK Malatya Şube Müdürlüğü tarafından Adıyaman’da yürütülen faaliyetler, kurumun ilan portalı ilan.gov.tr hakkında detaylı bilgiler verildi, kurumsal işbirliklerinin artırılması hususunda neler yapılabileceği hakkında görüş alışverişlerinde bulunuldu.

Kamu kurumlarına yapılan ziyaretlerin ardından Şube Müdürü Yalınbaş, Adıyaman il merkezinde resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı bulunan Yeniyol, Günebakış ve Işık gazetelerini ziyaret etti.

Gazetelerin imtiyaz sahipleri, yazı işleri müdürleri ve gazete çalışanları ile Basın İlan Kurumu aracılığı ile yürütülen iş ve işlemler ile ilgili mevzuat hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı. Basın sektörünün sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu görüşmelerden duyulan memnuniyet dile getirildi.

Yalınbaş, ziyaret anısına gazetelere, Basın İlan Kurumu Yayınları’ndan çıkan “Söyleyebilmek, Okuyabilmek, Yazabilmek, Türkçede Karşıt Benzer Anlamlı Kelimeler, Türkçede Benzer Anlamlı Kelimeler, Türkçenin Fiiller Sözlüğü, Türkçede Öbek İsimler Sözlüğü, Türkçenin İsimler Sözlüğü” isimli kitap setini takdim etti.

Bu gönderiyi paylaş