BİK Manisa Şube Müdürlüğünden yeni proje başvurusu

BİK Manisa Şube Müdürlüğünden yeni proje başvurusu

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2021 yılı teknik destek programına, Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürlüğü ‘Yerel Basında İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi’ konulu eğitim projesi ile başvuruda bulundu.

Eklenme: 10 Haziran 2021 - 19:37 / Son Güncelleme: 10 Haziran 2021 - 19:41

Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2021 yılı teknik destek Programına ‘Yerel Basında İnternet Haberciliği’ konulu eğitim projesi ile başvuru yapan Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü Yusuf Kahraman, taahhütname metnini Manisa Yatırım destek ofisi yetkililerine sundu.

Pandemi döneminde  yerel basına verilen desteklerle zor şartlarda yayıncılık yapan gazetelere adeta can suyu olan Basın İlan Kurumu, Zafer Kalkınma Ajansı’nın açtığı yatırım destek programına proje sundu. ‘Yerel Basında İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi’ konulu eğitim programının başvurusu için son aşama olan taahhütname Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü Yusuf Kahraman tarafından Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Cansu Uyar’a teslim edildi. Yerel basının yerel kalkınmada son derece önemli olduğuna inandıklarını belirten BİK Manisa Şube Müdürü Yusuf Kahraman, tüm yerel paydaşların yerel basına destek olmasının kalkınmanın gerekliliği olduğunu belirtti. Basın İlan Kurumu olarak, yerel gazetelerin en büyük destekçisi olduklarını belirten BİK Manisa Şube Müdürü Kahraman, “Kalkınma ajansları, ülkemizin gelişmişlik düzeyinin artırılmasında rolü çok büyük. Yerel gazetelerimizin de kalkınmada göz ardı edilemeyecek katkıları var. Gelişen şartlara uyum sağlamaları ve dijital dünyaya ayak uydurmaları için gayretimiz sürüyor. Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğümüzün desteği ve yönlendirmesi ile Manisa’daki gazetelerimiz için bir eğitim programı gerçekleştirmek istiyoruz. Bununla ilgili başvurumuzu internet üzerinden yaptık. Başvurunun son aşaması olan taahhütnamemizi de Manisa Yatırım Destek Ofisine takdim ediyoruz. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Cansu Uyar, ilgili dökümanların incelenerek destek konusunda karar verileceğini, Manisa’daki yerel gazeteleri desteklemekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

BİK Manisa Şube Müdürü Yusuf Kahraman, Cansu Uyar’a katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Basın İlan Kurumu yayınlarında ’50. Yıl’ kitabını takdim etti.

Bu gönderiyi paylaş