BİK’ten Bilecik’te gazete ve kamu kurum temsilcilerine eğitim

BİK’ten Bilecik’te gazete ve kamu kurum temsilcilerine eğitim

Basın İlan Kurumu tarafından Bilecik’te resmi ilan alan gazete ve ilan veren kamu kurum temsilcilerine eğitim verildi.

Eklenme: 17 Temmuz 2020 - 07:56

Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü İbrahim Çorbacı ve memur İbrahim Dağcı, ilde resmi ilan alan gazete temsilcileri ile kamu kurum temsilcilerine eğitim verdi.

Bilecik Valiliği İl Özel İdaresi Toplantı salonunda düzenlenen eğitim seminerinde kamu kurum temsilcilerine 1 Ağustos tarihinden itibaren resmi ve özel ilanların Basın İlan Kurumu aracalığıyla gazetelere aktarılacağı bilgisi verildi. Toplantıya katılan 24 kamu kurum temsilcisine İLANBİS hakkında bilgi verilerek, uygulamalı bir şekilde kullanımı gösterildi. Kamu kurum temsilcilerinin soruları yanıtlandı.

Kamu kurum temsilcilerine verilen eğitimin ardından Sakarya Şube Müdürü İbrahim Çorbacı ve memur İbrahim Dağcı, ilde resmi ilan alan 3’ü merkez 3’ü ilçe olmak üzere toplam 6 gazete temsilcisi ile bir araya geldi.

Gazete temsilcilerine 1 Ağustos’dan tarihinden itibaren resmi ilanların Basın İlan Kurumu üzerinden kendilerine geleceği belirtildi. İLANBİS uygulamalı olarak gazete temsilcilerine gösterilerek mevzuat hakkında bilgi verildi.

Bu gönderiyi paylaş