BİK’ten “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” Eğitimi

BİK’ten “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” Eğitimi

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından, Kilis ve Muğla’da yayın yapan gazetelerin çalışan ve temsilcilerine yönelik “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” konulu online eğitim düzenlendi.

Eklenme: 17 Mart 2021 - 18:01 / Son Güncelleme: 19 Mart 2021 - 13:30

BİK İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından BİK Şube Müdürlükleri işbirliğiyle düzenlenen online eğitimler kapsamında Kilis ve Muğla’da, resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı bulunan gazetelerin yetkilileri, çalışanları; BİK Kurumsal İletişim Müdürü Türker Çeltik’in eğitimine katıldı.

Google News, Google Analytics, Google Search Console, Google Trends, Google Ads gibi araçlar ile bu araçların kullanımı hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunan Çeltik, bu araçların doğru kullanımın online habercilikte yerel gazetelere sağlayacağı avantajlardan söz etti.

Türker Çeltik eğitiminde; yerel gazetelerin, özellikle kendi bölgeleriyle ilgili haber yapmalarının faydalı olacağını, büyük haber sitelerinden bu anlamda farklılaşarak, rekabet üstünlüğü elde edeceğinin altını çizdi.

BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran’ın; “uzun yıllar ve yollardan geçerek elde edilen geleneksel gazetecilik tecrübesinin, dijital gazeteciliğe aktarılmasıyla sektörün daha zengin bir yapıya erişeceğine” inandığını, düzenlenen eğitimlerin de bu görüşü temel aldığını belirten Çeltik, programların devam edeceğinin bilgisini verdi.

Bu gönderiyi paylaş