Uşaklı gazeteciler “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” toplantısındaydı

Uşaklı gazeteciler “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” toplantısındaydı

Basın İlan Kurumu (BİK) Denizli Şube Müdürlüğü tarafından Uşak ilindeki gazete temsilcilerine yönelik “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” konulu online eğitim düzenlendi.

Eklenme: 6 Şubat 2021 - 13:09 / Son Güncelleme: 8 Şubat 2021 - 12:33

BİK Denizli Şube Müdürü İdris Cirit,  Denizli Şube Müdürlüğü çalışanları ile Uşak ili merkez ve ilçe gazete temsilcilerinin katıldığı toplantıda BİK Kurumsal İletişim Müdürü Türker Çeltik, katılımcılara dijitalleşme ve sosyal medya yönetimi hakkında bilgi verdi.

Online olarak gerçekleşen toplantıda Türker Çeltik, gazeteler için dijitalleşme ve sosyal medyanın önemine, dijital mecralarda en doğru şekilde yer almanın  ve bunun için teknolojik yeniliklere hızla adapte olmanın gerekliliğine değindi.

Çeltik,  “Yerel gazetelerimiz internet haberciliğini önemsiyor ve bu alana yatırım yapıyorlar. Bu konuda en önemli adımlardan biri gazete web sayfalarının sürekli ve anlık olarak güncellenmesi gerekliliğidir. Bununla birlikte arama motorlarının “haberler” bölümünde yer almak, web sitesine trafik çekebilme bakımından etkili olacaktır.  İçerik yönetimi elbette önemlidir ancak bunun kadar mühim olan bir başlık da gazetelerin web tasarımlarının mobile uyumlu olmasıdır” dedi.

BİK Kurumsal İletişim Müdürü Türker Çeltik, “İnternetin dünya üzerinde her alana ulaşabildiği günümüzde, yazılı basın da teknolojik gelişmelerle paralel ilerlemek zorunda.  Gazetelerin web sitelerinin, arama motorlarında optimizasyonları yapılmalı, site haritalama ve anahtar kelime çalışmalarına önem verilmeli, sosyal medyanın sağlandığı trafikten yararlanılmalı ve internet mecrasına özel içerikler üretilmeli” diyerek gazetelerin dijitalleşmesi konusundaki önemli başlıkların altını çizdi.

Toplantı, gazete temsilcilerinin konuya ilişkin görüşlerini aktarmaları ve internet ortamında karşılaştıkları sorunlar ile bunlara yönelik üretilebilecek çözüm önerilerinin görüşülmesiyle sona erdi.

Bu gönderiyi paylaş