Denizli’de Gazeteciler “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” Eğitimindeydi

Denizli’de Gazeteciler “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” Eğitimindeydi

Basın İlan Kurumu (BİK)Denizli Şube Müdürlüğü tarafından, ildeki gazete temsilcilerine yönelik olarak “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” konulu online eğitim düzenlendi.

Eklenme: 25 Şubat 2021 - 10:22 / Son Güncelleme: 25 Şubat 2021 - 10:22

BİK Kurumsal İletişim Müdürü Türker Çeltik’in bilgilendirmelerde bulunduğu programa, BİK Denizli Şube Müdürü İdris Cirit, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay , Şube Müdürlüğü çalışanları ile Denizli İli merkez ve ilçelerindeki gazetelerin temsilcileri katıldı.

Online gerçekleşen toplantıda Türker Çeltik, gazeteler için dijitalleşmenin ve etkin sosyal medya kullanımının artan önemi hakkında bilgiler verdi. Özellikle yerel basın için teknolojik yenilikleri takip etmenin, dijital dünyaya hızlı ve doğru adapte olmanın dijital dönüşüme katkılarına değinen Çeltik, Kurum nezdinde resmi ilan ve reklam yayınının genişleyen mecralarına dair paylaşımlarda bulundu.

Gazetelerin web siteleri için trafiğin önemi, arama motorları ve sosyal ağlarda etkin yönetim modelleri, haber üretim süreçlerini kolaylaştıran dijital uygulamalara dair bilgi aktaran Türker Çeltik, bu alanlara yapılacak yatırımların gazeteleri ileri noktalara taşıyacağının da altını çizdi.

Her gazetenin bir web sitesi olmasının yanı sıra, sayısı her geçen gün artan haber siteleriyle girilen rekabetin zorluğunun farkında olarak, rekabette üstünlük sağlayabilecek alt yapıların kurulmasının neredeyse zorunluluk haline geldiğini belirten Çeltik, resmi ilan portalı ilan.gov.tr’ de yayınlanan resmi ilan ve reklamların haberleştirilerek, gazetelerin internet sitelerinde kullanmalarının sağladığı faydaların da üzerinde durdu.

Toplantı , gazete temsilcilerinin konuya ilişkin görüşlerinin aktarması ve internet ortamında karşılaştıkları sorunlar ile bu sorunlara yönelik üretilebilecek çözüm önerilerinin görüşülmesiyle sona erdi.

Bu gönderiyi paylaş