“Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”nin 4. ayağı Antalya’da tamamlandı

“Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”nin 4. ayağı Antalya’da tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca “Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında” sloganıyla düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”nini 4. ayağı Antalya’da tamamlandı.

Eklenme: 18 Nisan 2022 - 11:56

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca 12 ilde gençleri kamu kurumlarıyla bir araya getirmek amacıyla düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”nin 4. ayağı ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlendi.

Kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerinin tanıtım yaptığı etkinlikte, gençlerin burs, hibe, fon, kredi gibi maddi destekler, ihtiyaç duydukları staj programları, uluslararası alandaki proje destekleri konularında bilgilendirilmeleri amaçlanıyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda, Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri ile hedefini seçmek, kariyerini planlamak veya girişimci olmak isteyen üniversite öğrencileriyle onlara hibe ve destek sağlayan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getiren organizasyonda, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri ile Cumhurbaşkanlığına bağlı kuruluşlar yer aldı.

Organizasyonda BİK standına ilgi

Basın İlan Kurumu da organizasyonda hazırladığı stant ile gençlerle buluştu. BİK standına gençler yoğun ilgi gösterdi.

Gençlere, BİK Antalya Şube Müdürü Nedim Engin tarafından kurum faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Standı ziyaret eden öğrenciler staj programları ve kariyer fırsatları hakkında bilgilendirdi.

“Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”, Antalya’nın ardından 23-24 Nisan tarihlerinde Adana’da, Mayısta ise Kayseri ve Samsun’da gençlerle buluşacak.

Bu gönderiyi paylaş