“Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” konulu eğitim düzenlendi

“Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” konulu eğitim düzenlendi

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nde yayın yapan gazetelerin çalışan ve temsilcilerine yönelik “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” konulu çevrimiçi eğitim düzenlendi.

Eklenme: 7 Ekim 2021 - 17:09

Basın İlan Kurumu İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Basın İlan Kurumu Tekirdağ Şube Müdürlüğü işbirliğiyle Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nde resmi ilan ve reklam alma hakkını haiz gazetelerin temsilci ve çalışanlarına yönelik çevrimiçi eğitim gerçekleştirildi.

Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi “ konulu online eğitimde gazetelerin web siteleri için trafiğin önemi, arama motorları ve sosyal medya yönetimi, haber üretimi kolaylaştıran dijital uygulamalar ve Google web araçlarının kullanımı gibi konular ele alındı.

BİK Tekirdağ Şube Müdürü Mehmet Akif Bircan’ın açılış konuşmasında, eğitimlerle Türk basının gelişimi için önemli mesai harcayan Basın İlan Kurumunun Genel Müdürü Rıdvan Duran’ın nezdinde tüm çalışanlarına teşekkür etti.

BİK Kurumsal İletişim Müdürü Türker Çeltik’in eğitimci olduğu çevrimiçi görüşmede gazetelerin dijital mecralara önemi göstermeleri gerektiği vurgulandı.

Basın İlan Kurumunun dijital dönüşümü desteklediğine, gazetelerin dijitaldeki varlığı olan web sayfalarını desteklemek amacıyla verdiği ek göstergeye değinen Çeltik, dijital mecranın gazetelerce doğru ve etkin kullanılmasının birçok avantajı beraberinde getireceğinin altını çizdi.

Özellikle gazetelerin imtiyaz sahiplerine seslenerek dijital mecralara yoğunlaşması gerektiğini belirten Çeltik, “Haber üretimi yapıyorsanız içerik sizin için çok kıymetli ve sizler kıymetli içeriklerinizin farkına vararak başarılı işler yapmaya odaklanın, yazılı basın kadar dijitale de önem gösterin çünkü sizlere ek kaynak oluşturabilecek birçok avantajı bünyesinde barındırıyor” dedi.

Eğitim öncesinde katılımcıların web sitelerinin tasarım, yazılım ve trafiklerine ilişkin alınan notların paylaşıldığı eğitim, Tekirdağ gazetesine bağlı bir web sitesinin örnek olarak ele alınması ardından gazetecilerin sorularının cevaplanmasıyla son buldu.

Bu gönderiyi paylaş