Ege Bölgesi Kariyer Fuarı sona erdi

Ege Bölgesi Kariyer Fuarı sona erdi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin öncülüğünde, Ege Üniversitesi (EÜ) ev sahipliğinde düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı (EGEKAF) sona erdi.

Eklenme: 22 Mart 2022 - 18:14

Fuarın açılışında konuşan Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, “Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi olarak 11 bölgede bölgesel kariyer fuarları yapıyoruz. Fırsat eşitliği sunmak ve ülkemizin her bir köşesinde okuyan gençlerimizin fırsatlardan eşit yararlanabilmesi için bu fuarları düzenliyoruz. EGEKAF, dokuzuncu etkinliğimiz. EGEKAF, sadece Türkiye’nin ve Avrupa’nın değil Asya’nın da görmüş olduğu en büyük kariyer fuarıdır. Bu fuara katılan, destek veren herkesi tebrik ediyorum” dedi.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Türkiye’de şu ana kadar yapılan en kapsamlı kariyer fuarlarından birisini gerçekleştiriyoruz. Bizim ülkemizin yegâne zenginliği, hem kendisinden Doğudaki ülkelere, hem kendisinden Batıdaki ülkelere göre mukayeseli üstünlüğü iyi yetişmiş genç insan kaynağıdır. İşte bu gençlik  21. yüzyıla damgasını vuracak” dedi.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak 65 bin öğrenci, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarına ait 600’e yakın firmanın katılımı ile Avrupa’nın en büyük gençlik kariyer fuarını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Fuar, iş dünyasının katılımcıları ile birlikte 100 binden fazla kişiye ev sahipliği yapıyor” dedi.

Açılış törenine Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak,  İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Ak Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, paydaş üniversitelerin rektörleri, sivil toplum kuruluşları, iş dünyasının temsilcileri, akademisyenler, mezunlar ve öğrenciler katıldı.

Basın İlan Kurumu’nun standına ilgi

EGEKAF’ta Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, İzmir Bakırçay Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Kavram Meslek Yüksekokulu yer aldı.

Gençlerin istihdam edilebilirliklerinin artırılmasına, iş ve staj imkanlarına erişimde fırsat eşitliğine olanak sağlamayı hedefleyen fuarda öğrenci ve mezunlar, etkinliğe katılan firmaların insan kaynakları yetkililerinden iş ve staj fırsatları, kariyer imkanları gibi konularda bilgi aldı.

Bakanlıkların yanı sıra 500’e yakın firmanın stant açacağı etkinlikte Basın İlan Kurumu da yerini aldı. Gençler tarafından yoğun ilgi gören stantta gençlere kurum ve çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Bu gönderiyi paylaş