Eskişehir ve Kütahya’da Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi

Eskişehir ve Kütahya’da Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi

Basın İlan Kurumu tarafından, Eskişehir ve Kütahya’da basın işletmelerinde çalışanlara yönelik olarak “Yerel Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi ” eğitimi düzenlendi.

Eklenme: 24 Kasım 2021 - 17:57

Eskişehir ve Kütahya’da resmi ilan ve reklam alan gazetelerin temsilci ve çalışanlarına yönelik olarak çevrimiçi buluşma gerçekleştirildi. İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel tarafından verilen eğitimde, Türkiye’de reklamcılık serüveni, medyanın dijitalleşmesi ve yeni medyada reklamcılık konuları ele alındı.

Eğitimde gazetecilere resmi ilan gelirlerine ek olarak dijital reklam gelirleri elde edilmesinin önemini güncel sektörel raporlarda yer alan verilerle aktaran Demirel, pandemi sürecinde değeri artan internet haberciliğinin etik, doğru ve sağlıklı bir biçimde gerçek gazeteciler tarafından yapılmasının önemi üzerinde durdu.

Geleneksel gazetecilik kültürüne sahip olan gazetecilerin, tecrübelerini dijital mecralara taşımasının beklendiğini belirten Demirel, geçmiş tecrübelerin korunarak basın işletmelerinin çağa ayak uydurmasına ihtiyaç duyulduğunu söyleyerek Basın İlan Kurumunun tüm bu adaptasyon sürecinde yerel basının yanında olduğunun da altını çizdi.

Basın İlan Kurumu Eskişehir Şube Müdürü Arda Aşkın kapanış konuşmasında gazetecilere ve İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel’e teşekkür ederek yüz yüze düzenlenecek yeni programlarda tekrar buluşmayı arzuladıklarını belirtti.

Basın İlan Kurumu İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından düzenlenen çevrimiçi eğitimlerin devam edeceği bilgisini katılımcılarla paylaşan Cihat Zafer Demirel, dünyada ve Türkiye’de reklamcılığın tarihi, gelişmesi ve bugün gelinen nokta konusunda akademik çalışmalardan ve ilginç örneklerden oluşan bir sunumla çevrimiçi eğitim buluşmasını tamamladı.

Bu gönderiyi paylaş