Giresunlu gazetecilere BİK’ten sertifika

Giresunlu gazetecilere BİK’ten sertifika

Basın İlan Kurumu İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Ordu Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” eğitimine katılan Giresunlu gazetecilere sertifikaları törenle verildi.

Eklenme: 7 Haziran 2021 - 19:21 / Son Güncelleme: 7 Haziran 2021 - 19:21

Giresun Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Engin Kaşdaş, Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram’ın yanı sıra Giresun merkez ve İlçelerinde yayın yapan resmi ilan ve reklam alma hakkını haiz gazete temsilcileri ve çalışanları katıldı.

Programda konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Basın İlan Kurumu faaliyetlerinin özellikle yerel gazetelerin geleceği için büyük öneme sahip olduğunu belirterek, belediye olarak kendilerinin de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yerel gazetelerin yanında olacaklarını ve gazetelere her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

Basın İlan Kurumu’nun özellikle pandemi sürecinde yerel basının ayakta kalabilmesi için gerekli önlemleri en başında aldığını hatırlatan Ordu Şube Müdürü Engin Kaşdaş da, özellikle yerel basının mesleki, teknik ve mali sorunlarına çözüm noktasında kurumun önemli çalışmalar yürüttüğünü, verilen eğitimlerin de bunun bir parçası olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından eğitime katılan gazetecilere; Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Engin Kaşdaş ve Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram tarafından sertifikaları verildi.

Etkinlik Basın İlan Kurumu Kontrol Hizmetleri Müdürlüğünden Kemal Uğuz’un denetim sürecini değerlendirdiği soru-cevaplı istişare toplantısı ile son buldu.

Bu gönderiyi paylaş