Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu

Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu

Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinin 60. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödülleri” düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Eklenme: 6 Kasım 2021 - 00:56 / Son Güncelleme: 6 Kasım 2021 - 12:30

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, 60. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği törenle geleneksel Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödüllerini dağıttı. TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un şeref konuğu olarak katıldığı törende Balıkesir basınının duayenlerinin isimlerine onur ödülleri verildi.

Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin 60. yıl etkinliği “Balıkesir Manşetleri” sergisi açılışı ve resepsiyon ile başladı. Açılış konuşmaların ardından, Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödülleri törenine geçilen programda Balıkesir’de faaliyetlerini sürdüren gazete, radyo, televizyon ile yerel ve ulusal basına önemli hizmetleri bulunan kişi ve kuruluş, başarılı iş insanları, kurum yöneticileri ve sporculara ödülleri TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve protokol üyelerince takdim edildi.

Törende, Türk Basınına katkıları karşılığı İletişim Başkanlığı, TRT, Anadolu Ajansı RTÜK, Basın İlan Kurumu İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı ile Balıkesir’de en fazla ihracat yapan, en çok istihdam sağlayan yerel firmaların yanı sıra Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’na Balıkesir’in marka değerini artırma yolundaki çabaları nedeniyle şilt takdim edildi. Ayrıca pandemi sürecindeki fedakarca görev yapan il sağlık çalışanları adına Sağlık Müdürlüğüne teşekkür plaketi sunuldu.

Basın İlan Kurumuna Türk Basınına sağladığı katkılardan ötürü verilen ödül, Genel Müdür Rıdvan Duran adına Genel Müdür Yardımcısı Cavit Erkılınç tarafından alınırken törende ayrıca Basın İlan Kurumu Balıkesir Şube Müdürü Gökhan Eren’e de özel ödül takdim edildi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinin kısa tarihçesinin sinevizyon eşliği altında aktarıldığı ödül töreninde, Cemiyet kurucularından Ekrem Balıbek, Reşit Kıpçak, Hasan Basri Atılganer, Cevdet Demiray, Nejat Akpınar, Balıkesirli Basın Şehidi Cihan Hayırsevener ile geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Ahmet Aydemir ve H. Otağ Fırıncıoğulları anısına özel ödüller de sahiplerine takdim edildi.

Bu gönderiyi paylaş