Karabük gazetecilerine online eğitim

Karabük gazetecilerine online eğitim

1 Eylül 2020 tarihinden itibaren Basın İlan Kurumu’nun sorumluluk alanına dahil olacak Karabük’de resmi ilan yayınlayan gazetelerin yetkililerine Ankara Şube Müdürlüğü tarafından teknik süreç ile ilgili online eğitim verildi.

Eklenme: 25 Ağustos 2020 - 12:19 / Son Güncelleme: 25 Ağustos 2020 - 12:19

Karabük merkez ve ilçelerinde resmi ilan yayınlayan 12 gazetenin temsilcisinin katıldığı online eğitimin açılışında bir konuşma yapan Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli, 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren Karabük’te tüm resmi ilen ve resmi reklamların Basın İlan Kurumu aracılığı ile yayınlatılacağını hatırlatarak, “Genel Müdürlüğümüz tarafından alınan kararla yıl sonuna kadar 81 ilimizin tamamında resmi ilan ve resmi reklam yayınlayan gazetelerimizi sorumluluk alanımıza almayı hedefliyoruz. Karabük ilimizde yayın yapan gazetelerimizin imtiyaz sahipleri ile geçtiğimiz ay Karabük’de bir araya gelmiştik. Bugün de, gerek İlan ve içerik gerekse muhasebe ve diğer teknik konularla ilgili detaylı bilgilendirmeler ilgili arkadaşlarımız tarafından verilecektir. Yine Gazetelerimizle bir whatsapp grubu oluşturuldu Bu kanaldan da görevli arkadaşlarımız sürekli sorularınızı yanıtlayacak, teknik olarak takıldığınız noktada devreye gireceklerdir. 2 yıllık uyum süreci içerisinde gerek gazetelerimizin gerekse resmi kurum ve kuruluşlarımızın sürece sorunsuz bir şekilde dahil edilmesi hedeflenmektedir. Kurumumuzun Karabük’de olması önümüzdeki süreçte yerel basınımızın daha da güçlü olacağı anlamına gelmektedir ”dedi.

Daha sonra Şube Müdür Yardımcısı Ökkeş Buğra Atılgan, Şef Yardımcıları Serhat Özer ve Murat Aktaş tarafından, İçerik, ilan, muhasebe ve diğer teknik konularda detaylı bilgiler verildi.

Toplantıda ayrıca gazetelerden gelen sorularda tek tek cevaplandırıldı.

Bu gönderiyi paylaş