Kastamonu Belediyesi’nden Yerel Gazetelere Destek

Kastamonu Belediyesi’nden Yerel Gazetelere Destek

Kastamonu Belediyesi ile Basın İlan Kurumu aracılığı ile merkezde resmi ilan ve reklam yayınlayan gazeteleri kapsayan bir reklam sözleşmesi imzalandı.

Eklenme: 1 Nisan 2021 - 15:50 / Son Güncelleme: 1 Nisan 2021 - 16:02

Kastamonu Belediyesi, Basın İlan Kurumu ve Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’nin imzaladığı protokol kapsamında, yerel gazetelere yıl boyunca tam sayfa olarak 20 adet reklam verilmesi kararlaştırıldı.

Yerel basının şehrin sesi olduğunu ve Kastamonu’da çok köklü bir basın geçmişinin yaşatıldığını ifade eden Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli ve Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz’ın katılımıyla Yerel Basına Destek Protokolü’nü imzaladı.

Kamuoyunun doğru şekilde bilgilenmesi adına yazılı ve görsel basının öneminin bilincinde olduğunu ifade eden Başkan Vidinlioğlu, “Yerel basınımızın yaşaması için destek şart. Biz elimizden geldiğince bu desteği zaten veriyorduk. Bu doğrultuda elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli ve Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz ile yaptığımız görüşmelerin ardından bir destek protokolü imzaladık. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli, Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’na teşekkür ederek “Yerel basının yaşaması şehirler için büyük önem arz etmektedir. Sağladığınız destek örnek olacaktır. Teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kastamonu yerel basının zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz, “Sayın başkanımız ile çok verimli görüşmelerimiz oldu. İmzalanan sözleşme yerel basın için hayırlı uğurlu olsun. Bu süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yerel Basına Destek Protokolü imza töreninin ardından, Belediye Başkanı Vidinlioğlu’na, Yürekli tarafından plaket takdim edildi.

Bu gönderiyi paylaş