Kırıkkale gazetelerine online eğitim

Kırıkkale gazetelerine online eğitim

Ankara (BİK) Basın İlan Kurumu Genel Kurulu kararı ile Şube açılmasına karar verilen ve 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Şube faaliyetine başlayacak olan Kırıkkale ilinde yayın yapan gazetelerimize yönelik online eğitim verildi.

Eklenme: 17 Nisan 2020 - 12:50 / Son Güncelleme: 17 Nisan 2020 - 12:50

İlan Hizmetleri Müdürlüğü ve Ankara Şube Müdürlüğü işbirliği ile yapılan eğitim kapsamında, Kırıkkale ilinde resmi ilan ve reklam yayınlayan, Kale Haber, Yenigün, Kırıkkale İl ve Kırıkkale Manşet Gazetelerinin temsilcilerine yönelik olarak; Resmi İlan ve Reklamların yayınlanması ile ilgili mevzuat maddeleri başta olmak üzere, bir yıllık oryantasyon sürecinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgiler verildi.

Ankara Şube Müdür Yardımcısı Buğra Ökkeş Atılgan moderatörlüğünde yapılan online eğitimde İlan Hizmetleri Biriminden Yunus Emre Uzel ile Ankara Şube Müdürlüğü’nde görevli Arda Aşkın tarafından teknik bilgiler aktarıldı. Yaklaşık 2 saat süren online eğitimde gazete temsilcileri de sorularını yönelttiler.

Geçtiğimiz haftalarda da Basın İlan kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran ve beraberindeki BİK Heyeti Kırıkkale’yi ziyaret etmiş ve burada gazete yetkilileri ile bir araya gelmişti.
Basın İlan kurumu Şube Müdürlüğü 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Ankara Müdürlüğü’ne bağlı olarak ilan işlemlerini yürütmeye başlayacak.

Bu gönderiyi paylaş