Kırıkkale’deki Kurum ve Kuruluşlarla Reklam Protokolü İmzalandı

Kırıkkale’deki Kurum ve Kuruluşlarla Reklam Protokolü İmzalandı

Kırıkkale’deki resmi kurum ve kuruluşlarla, Basın İlan Kurumu aracılığı ile bu ilde resmi ilan ve reklam yayınlayan yerel gazeteleri kapsayan bir resmi reklam protokolü imzalandı.

Eklenme: 12 Nisan 2021 - 22:40 / Son Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 9:32

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayından itibaren Basın İlan Kurumu sorumluluk alanına dahil olan Kırıkkale gazetelerine destek veren,  Kırıkkale Belediyesi, Yahşihan Belediyesi, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, Kırıkkale Ticaret Borsası ve Kırıkkale Esnaf ve Kefalet Kooperatifi ile Basın İlan Kurumu arasında reklam protokolü imzalandı.

Türkyılmaz: Yerel Gazetelerimizin Yanındayız

Kırıkkale’de yayın yapan yerel gazetelerin imtiyaz sahipleri ile birlikte Yahşihan Belediye Başkanını ziyaret eden Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli, pandemi sürecinde kurumların yerel gazetelere daha fazla destek vermesi gerektiğini belirterek, Kırıkkale’de resmi ilan yayınlayan gazetelere Yahşihan Belediyesi’nin önemli bir katkı sunduğunu belirterek, Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’a teşekkürlerini sundu. Belediye olarak her zaman yerel gazetelerin yanında olduklarını ifade ederek,”Basın İlan Kurumu sorumluluk alanına dahil olan gazetelerimize daha fazla destek olmak adına bu protokolü imzalıyoruz. Özellikle yerel gazetelerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından BİK Ankara Şube Müdürü Yürekli tarafından Belediye Başkanı Türkyılmaz’a teşekkür plaketi takdim edilirken, gazete imtiyaz sahipleri ile birlikte protokole imza atıldı. Protokol kapsamında Yahşihan Belediyesi 2020 yılı içerisinde yerel gazetelere 38 adet resmi gün ve haftaları kapsayan ilan vereceğini taahhüt etti.

Saygılı: Kırıkkale Birliğin Sembolüdür

Daha sonra heyet Kırıkkale Belediyesi’ne geçti. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, özellikle Kırıkkale’nin birlik ve beraberlik noktasında önemli bir misyon üstlendiğini belirterek, “Gazetelerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Reklam desteğimizi özellikle zor zamanlar yaşayan Kırıkkale’deki yerel gazetelerimize yönelik sürdüreceğiz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Yürekli tarafından Belediye Başkanı Saygılı’ya, Basın İlan Kurumu adına teşekkür plaketi takdim edildi.  Yapılan Reklam Protokolü kapsamında, Kırıkkale Belediyesi yıl içerisinde 26 adet reklam verecek.

Kırıkkale STK’larından Büyük Destek!

Yerel gazetelere destek kapsamında Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, Kırıkkale Ticaret Borsası ve Kırıkkale Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı da ziyaret edildi.  

Kırıkkale’de yerel gazetelerin şehrin birlik ve beraberliğine önemli bir katkı sunduğunu belirten Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, “Kentimizin önemli kalkınma dinamiklerinin başında yerel gazetelerimiz geliyor. Onlara verdiğimiz desteği önemsiyoruz.” dedi.

Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer ise, Basın İlan Kurumunu böyle hayırlı bir girişime vesile olmasını takdirle karşıladığını belirterek, “Biz de Kırıkkale’nin önemli bir sivil toplum kuruluşu olarak elimizi taşın altına atıyoruz. Her zaman yerel gazetelerimizin yanındayız” dedi. Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifleri Başkanı Osman Cebeci’de daha fazla destek için çaba sarf edeceklerini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli, kurum adına STK Başkanlarına teşekkür plaketi takdim ederek, protokole gazetelerin imtiyaz sahipleri ile birlikte imza attı.

Bu gönderiyi paylaş