Manisalı gazetecilere sosyal medya eğitimi

Manisalı gazetecilere sosyal medya eğitimi

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından Manisa’da yayın yapan gazetelerin çalışan ve temsilcilerine yönelik “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” konulu çevrimiçi eğitim gerçekleştirildi.

Eklenme: 21 Ocak 2022 - 15:58

Basın İlan Kurumu İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” konulu çevrimiçi eğitime Manisa’da resmi ilan ve reklam alma hakkını haiz gazetelerin temsilci ve çalışanları katıldı.

Eğitim Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü İdris Cirit’in açılışı ile başladı. Cirit “Gazetecilik evrim geçiriyor. Bu süreçte eğitimler çok önemli. Yerel basına yönelik eğitim vizyonunu ortaya koyan Genel Müdürümüz Rıdvan Duran’a, bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşan Kurumsal İletişim Müdürümüz Türker Çeltik’e ve siz değerli basın temsilcilerimize teşekkür ederim.” dedi.

BİK Kurumsal İletişim Müdürü Türker Çeltik’in verdiği eğitimde; gazetelerin web siteleri için trafiğin önemi, arama motorları ve sosyal medya yönetimi, haber üretim aşamalarını kolaylaştıran dijital uygulamalar ve Google web araçlarının kullanımı konuları işlendi.

Basın İlan Kurumunun dijital dönüşümü desteklediğine ve dijital mecranın gazete sahiplerince benimsenmesi için ek göstergenin uygulandığına değinen Çeltik, gazetelerin dijital mecralardaki reklam pastasından pay alabilmek için dijital varlıklarını güçlendirmesi gerektiğini belirtti. Bu durumun gazete işletmecilerinin internet sitelerini gelir elde edilebilecekleri ayrı birer işletme olarak değerlendirmesiyle, mecranın dinamiklerine uygun olarak hareket etmesiyle mümkün olabileceğinin altı çizdi.

Hızın ve bilgiye erişimin çok önemli olduğu bir dönemde yerel gazetelerin özgün içeriklerle farklılaşabileceğini vurgulayan Çeltik’in eğitimi gazetecilerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Toplantıya BİK İlan Müdürü İdris A. Çam ve BİK Bilgi Teknolojileri Müdürü Ömer Faruk Kaya da iştirak etti.

Eğitime katılanlara “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi Sertifikası” verilecek.

Bu gönderiyi paylaş