Basın İlan Kurumundan, Basın İşletmelerine Bilgi Güvenliği Eğitimi

Basın İlan Kurumundan, Basın İşletmelerine Bilgi Güvenliği Eğitimi

Basın İlan Kurumu (BİK) ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) işbirliğiyle bölge basınının temsilcilerine yönelik olarak düzenlenen “Basın İşletmelerinde Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Bilinçlendirme Eğitimi” başladı.

Eklenme: 22 Haziran 2021 - 14:30 / Son Güncelleme: 23 Haziran 2021 - 22:03

Basın İlan Kurumu tarafından organize edilen “Basın İşletmelerinde Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Bilinçlendirme Eğitimi” 22 Haziran 2021 tarihinde, BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran’ın katılımıyla Mardin’de başladı.

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) 2020 Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen programa Mardin ve Şırnak illerinde yayın yapan resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı bulunan gazetelerin temsilci ve çalışanları katılıyor.

İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel tarafından verilen eğitim ile bilgi güvenliği, siber güvenlik konularında basın işletmelerinin farkındalıklarının ve bu konularda niteliklerinin artırılması hedefleniyor.

İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel

Eğitim ikinci gününde Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Berkan Aydilek‘in siber saldırılar, saldırı yöntemleri ve hacking konuları üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Aydilek’ten sonra BİK Bilgi Teknolojileri Şefi Fatih Ceran, ağ sistemlerindeki saldırı zaaflarını belirleme ve bu zaaflara karşı önlem alma, olası saldırılar karşısında yaşanacak olan kayıpları asgari seviyeye indirme, siber saldırı ataklarına karşı en yüksek performansı gösterecek ürünleri planlama ve kullanma başlıklarında sunum yaptı. Sunum ardından gerçekleşen soru- cevaplarla ikinci gün eğitim programı sona erdi.

Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Berkan Aydilek
BİK Bilgi Teknolojileri Şefi Fatih Ceran

Eğitimin katılımcılarına, 24 Haziran Perşembe günü sertifikaları verilecek.

Bu gönderiyi paylaş