BİK Genel Müdürü Erkılınç, Bitlis’te basın temsilcileriyle buluştu

BİK Genel Müdürü Erkılınç, Bitlis’te basın temsilcileriyle buluştu

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Cavit Erkılınç, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Bitlis’te, merkez ve ilçelerde bulunan gazetelerin temsilcileriyle bir araya geldi.

Eklenme: 11 Mayıs 2022 - 18:25

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, beraberinde Bilgi Teknolojileri Müdürü Ömer Faruk Kaya ve Van Şube Müdürü Mevlüt Uluçamlıbel ile geldiği Bitlis’te medya mensuplarıyla buluştu.

Genel Müdür Erkılınç, kentteki yerel basın mensuplarına Kurumun yürüttüğü projeler ve çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Erkılınç, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne atandıktan sonra ilk ziyaretini Van ve Bitlis bölgesine gerçekleştirdiğini kaydetti.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay’ı ziyaret ederek basının sorunlarını aktardığını belirten Erkılınç, “Sağ olsunlar bize yardımcı oldular. Bundan sonra da kendileriyle olan iş birliğimiz artarak devam edecek.” dedi.

İl merkezinde düzenlenen toplantıda yerel basını dinlediklerini anlatan Erkılınç, yerel basına destek olmak ve sorunlarına çözüm üretmek adına üç yıl önce başlatılan birçok projenin yanı sıra şubelere yönelik gerçekleştirilen açılım sürecinin başarıyla sürdürüldüğünü ifade etti.

Erkılınç, “Özellikle pandemi sürecinin yaşandığı zor bir dönemde aldığımız erken dönem tedbirleriyle önemli bir rol üstlendik. Yerel basınımızın bu süreçte alınan kararlardan memnun kaldığına inanıyorum. Elbette bizim de yerel basından beklentilerimiz var. Özellikle haber içeriklerini zenginleştirerek ürün kalitelerini artırmaları ve bir an önce internet mecrasına yönelik hazırlıklarını tamamlamaları gerekiyor. Basın İlan Kurumu olarak, dijitalleşme yolunda yerel basınımızın dijital mecralara entegrasyonunu destekleyen ve düzenleyen çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yerel medya mensuplarının toplantıya ilgisinden memnun kaldıklarını sözlerine ekleyen Erkılınç, ziyaret ve temaslarına yarın Van’da devam edecek.

Bu gönderiyi paylaş