Gaziantep’de ‘Medyada Mizanpaj ve Haber Dilinin İyileştirilmesi Eğitimi’

Gaziantep’de ‘Medyada Mizanpaj ve Haber Dilinin İyileştirilmesi Eğitimi’

İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın yayınladığı 2018 yılı Teknik Destek Programı çağrısı üzerine Basın İlan Kurumu (BİK) Proje Geliştirme Grubu tarafından hazırlanan “Medyada Mizanpaj ve Haber Dilinin İyileştirilmesi Eğitimi” desteklenen projeler arasına girdi.

Eklenme: 18 Temmuz 2018 - 09:54 / Son Güncelleme: 18 Temmuz 2018 - 9:54

BİK görev alanındaki Gaziantep ilinde yayınlanan ve resmî ilan yayınlama hakkını haiz 17 basın işletmesine “Medyada Mizanpaj ve Haber Dilinin İyileştirilmesi” konusunda 2 günlük eğitim verilecek. Her gazete işletmesinden 2 kişi olmak üzere toplam 34 personelin katılacağı projede teknik destek kapsamında organize edilecek olan eğitimin metodolojisi, deneyimsel öğrenme tabanlı olacak. İki günlük eğitim müfredatı ayrıca örnek vaka çalışmaları, grup çalışmaları, simülasyon uygulamaları, beyin fırtınası yöntemleri ile de desteklenecek.

Proje ile; bireysel ve toplumsal mirasın kuşaktan kuşağa aktarılması, kamuoyu oluşumu ve tarihsel bilgilerin derlenip toparlanması konularında önemli bir kamu görevini icra edecek olan gazetelerde, bölge hakkında yapılan haberlerin iyileştirilmesi, görsel tasarımlarının ilgi çekici hale getirilmesi hedefleniyor

Eğitim sonucunda katılımcılara “Sertifika” da verilecek.

Bu gönderiyi paylaş