KOSGEB, basın sektörünü verebileceği destekler konusunda bilgilendirecek

KOSGEB, basın sektörünü verebileceği destekler konusunda bilgilendirecek

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, KOSGEB Başkanı Recep Biçer’i ziyaret etti. Görüşmede, KOSGEB destekleri konusunda basın sektörünün bilgilendirilmesine yönelik toplantılar düzenlenmesi ve ilk toplantının Mayıs ayında İstanbul’da gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Eklenme: 27 Nisan 2017 - 13:19 / Son Güncelleme: 27 Nisan 2017 - 13:19

Genel Müdür Karaca, Ankara temasları kapsamında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer ile makamında bir araya geldi. Görüşmede Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Özel Kalem Müdürü Ufuk Bal, İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam ve Ankara Şube Müdürü Yezdan Uğurlu da hazır bulundu.

Basın İlan Kurumu’nun yürüttüğü projeler hakkında bilgi veren Genel Müdür Karaca, bütün sektörlerde olduğu gibi basın sektörünün de günümüzün teknolojik koşullarına ayak uydurmasının gelecekleri açısından büyük önem taşıdığını belirterek, “Kurumumuz özellikle birkaç yıldır özellikle yerel basının dijital dönüşümlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için yoğun çaba gösteriyor. Yönetmeliğimizde yaptığımız düzenlemeyle biraz zorlayarak biraz da ilan kontenjanında ek puan vererek her bir gazetemizin internet sitesi sahibi olmasını sağladık. Şimdi bir sonraki aşamaya geçiyoruz ve gazetelerimize ait internet sitelerinin hem tasarımlarının profesyonelleşmesi hem de içerik olarak zenginleşmelerini sağlayacak bir proje üzerinde çalışıyoruz. Üstelik bu sitelerin dijital reklam geliri de elde edecekleri ortak bir mekanizmayı da oluşturacağız. Tabi burada biz tarafları ortak payda ve platformda buluşturan bir konumda olacağız” dedi.

Bilgilendirme Toplantılarının İlki İstanbul’da

KOSGEB Başkanı Recep Biçer ise, Kurum olarak katalizör kuruluş ya da servis sağlayıcı organizasyonlara doğrudan destek vermediklerinin altını çizerek, KOBİ statüsünde olan işletmelere fatura ibrazı karşılığında destek verildiğini kaydetti. Biçer, basın sektörünün KOSGEB’e üye olmaları halinde bu desteklerden yararlanabileceğini vurguladı.

Genel Müdür Karaca da, basın sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin KOSGEB’e üye olmalarının, desteklerden yararlanma noktasında büyük önem taşıdığını ifade ederek, sektörde bu konuya ilişkin farkındalığın ve duyarlılığın artırılması amacıyla ortak çalışma yürütülmesi gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine belirli şehirlerde basın sektörü temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlenmesi ve toplantıların ilkinin İstanbul’da gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Karaca, görüşmenin sonunda Başkan Biçer’i 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü Ankara’da yapılacak Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı Açılış Törenine davet etti.

Bu gönderiyi paylaş